Forum Udruge BETA Forum Udruge BETA
Bebe. Embrio. Transfer. Akcija.

FAQFAQ   PretražnikPretražnik   ČlanstvoČlanstvo   Korisničke grupeKorisničke grupe   RegistracijaRegistracija 
 ProfilProfil   Privatne porukePrivatne poruke   LoginLogin 

Alternativna pomoc kod neplodnosti

Započni novu temu   Odgovori na temu    Forum Udruge BETA -> Kad postane sumnjivo, odakle krenuti
Prethodna tema :: Sljedeća tema  
Autor/ica Poruka
moxa
...
...

PostPostano: 08. 06. 2006. - 15:02    Naslov: Alternativna pomoc kod neplodnosti Citiraj i odgovori

Za one sklone alternativi...
http://astro-art.net/forum/viewtopic.php?t=172&postdays=0&postorder=asc&&start=0
NEPLODNOST - Informacije i Samopomoc:

Postovati dnevni ritam. Tri sata spavanja prije pola noci korisniji su nego svi sati spavanja iza pola noci.
Ishrana: Potrebno je promijeniti ishranu. Jesti sto raznovrsniju hranu s mnogo sirovog povrca, svjeze salate i voca. Jesti sto vise persina, jer on potice menstrualni ciklus a kapula i luk odnosno cesnjak poticu seksualnu aktivost.
Iz svoje ishrane trebate iskljuciti sve sto dovodi do bazne reakcije mokrace. Sa psenicnog kruha i druge psenicne hrane (izaziva umor i slabost i slabasno potomstvo) prijeci na kukuruzne ili jecmene pahuljice i kukuruzni ili razeni kruh. Opcenito, za svakoga je dobro da se sto vise drzi kukuruzne hrane. Umjesto bijelog secera upotrebljavati med. A kako naranca, limun i grejpfrut, kao i njihovi sokovi, dovode do nezeljene bazne reakcije mokrace, od voca ne koristiti tropsko voce nego voce i sokove naseg podneblja: jabuke, grozdje i borovnice. Uz svaki objed, pijuci izmedju zalogaja, uzimati po casu mlake vode sa po 2 cajne zlicice meda i jabucnog octa. Isto ucinite i svakog jutra, odmah nakon ustajanja i prije dorucka.
Izbjegavajte hladna pica, u korist toplih. Jesti manje mesa, a vise ribe i druge hrane morskog porijekla. Hrana koju daje more smirujuce djeluje na nervozno tijelo. Primjetit cete sami kako dobro spavate poslije vecere od morskih rakova ili ribe.
Narodna medicina kaze da bracni parovi, koji su imace potpuno zdravi, pa ipak ne mogu godinama dobiti dijete, pate u ishrani od pomanjkanja kalija i drugih mineralnih sastojaka. Pogresno je koristiti mineralne dodatke u obliku tableta. Nivo kalcija reguliramo unosenjem potrebne kolicine kalija u organizam.

Sto kaze Ayurveda:

Neplodnost je obicno povezana sa slabom ishranom ili nedostatkom pravilnog razvoja reproduktivnih organa, a takodjer moze biti uzrokovana akumulacijom fluida ili stagnacijom krvi. Opcenito, KAPHA (vodeni) tipovi su najplodniji a VATA (zracni) tipovi najslabije plodni. PITTA (vatreni) tipovi spadaju u sredinu. Za utvrdjivanje plodnih dana moze se konzultirati astrologa. Obicno je to kada se mjesec puni i kad postoje znaci plodnosti. Plodnost u zene se takodjer moze odrediti astroloski. Lijecenje: opcenito je dobra tonifikacijska terapija s koristenjem hranjive i jacajuce hrane: mlijecnih proizvoda, pogotovo mlijeka, mesa, ribe, oraha i sezamovog ulja. Lijecenje zahtijeva vecinom tonicno bilje za jacanje zenskog reproduktivnog sistema.

Tipicni, korisni ajurvedski tonici za zene ukljucuju - Asparagus racemosus, Withaniu somniferu, alojin gel, safran, slatki korijen. Formule ukljucuju sastav Asparagusa racemosusa, Dashamulu i Phalaghritu.

Formule ukljucuju "zensku dragocjenu pilulu" i "cetiri materijala". Dodatno zapadno bilje je gavezov korijen, bijeli sljez i Serenoa repens.

Kada postoji vise kongestivnih poremecaja, kao sto je to slucaj kod povisene tjelesne tezine (KAPHA tipova), treba koristiti bilje koje potice cirkulaciju - plavi cimet, safran, djumbir, Cammiphoru myrrhu i formule kao sto su Trikatu i Triphala, u kombinaciji s medom. PITTA tipovi mogu koristiti safran, alojin gel i Asparagus racemosus.

RECEPT 1:
Symphyti radix 200 grama i Althaeae radix et folium 200 grama staviti u 5 litara domace prirodne rakije. Ostaviti na suncu ili kraj peci stajati 10 dana. Svakodnevno

nekoliko puta promuckati. Nakon 10.og dana koristiti (bilje ostaje unutra, procijediti samo koliko je potrebno za nekoliko dana) po 2 male casice za rakiju, ujutro i prije rucka. Za vrijeme trudnoce ne koristiti.

RECEPT 2:
Supruznicima koji su mozda duze u braku bez djece, preporuca se piti po 1 salicu dnevno (1,25 dcl) ohladjenog caja od ZDRAVCA (Gerranium robertianum) gutljaj po gutljaj. Uz njega je potrebno piti i caj od KADULJE (Salvia officinalis).

U vecini slucajeva, na uspjeh se ne ceka dugo. Obicno je to od 28-42 dana, cak i kod onih koji pokusavaju imati djecu 2-10 godina.

RECEPT 3:
PRIJE TRUDNOCE: Napitak od jabucnog octa i meda (Uzmite 1 kg meda i 1 litru jabucnog octa. Sve to uspite u veliku bocu, npr od Fante, Coca Cole i slicno, i tresite, muckajte bocu sve dok se med potpuno je otopi). Pije se najmanje 2 puta dnevno: nakon ustajanja na prazan zeludac i pola sata prije spavanja (smiruje napetost i uspavljuje), a u toku dana po zelji, umjesto vode. Jabucni ocat (slicnog sastava kao i svjeza jabuka) bogat je izmedju ostalog kalijem koji regulira nivo kalcija, odnosno na neki nacin mijenja kompletan kemijski sastav naseg organizma i uravnotezuje. Med s druge strane nadopunjuje nepravilnosti u pogresnoj ishrani.
U TIJEKU TRUDNOCE: Zena se tijekom trudnoce treba pridrzavati slijedeceg: svakog jutra, odmah po ustajanju, sa casom mlake vode treba popiti 1 cajnu zlicicu jabucnog octa, a uz jedan od dnevnih obroka, u tijeku jela, popiti casu mlake vode sa 2 cajne zlicice jabucnog octa i dvije cajne zlicice meda. Tijekom posljednja 3 mjeseca trudnoce, svakog utorka i petka, toj mjesavini se treba dodati po jednu kap rastvora joda (rastvaranjem 5% elementarnog joda u 1% rastvora kalijevog jodida – kupiti u apoteci).

RECEPT 4:
"ZVAKANJE ULJA" - Uzmite kolicinu 1 jusne zlice sezamovog (ili hladnocijedjenog suncokretovog) ulja, stavite u usta, muckajte u ustima (kao da perete zube) 15-20 minuta a zatim ispljunite.

RECEPT 5:
Ukoliko se radi o zacepljenosti jajovoda, obicno ginekolozi preporucaju operaciju. Cesto se dogadja da je uspjesnost operacije samo 2-3%.

Vec nakon nekoliko stavljanja obloga od ilovace jajovodi se otvaraju i zena zanese. Ako nemamo ilovace, kupiti u apoteci.
Uputstvo: umijesati 1 kavenu salicu ilovace sa malo vode, tako da dobijemo smjesu gustoce kreme) Drzati oblog po 1 sat, 7 dana uzastopno, 1-3 puta dnevno.

Sve upute koristiti dok se ne pokaze rezultat.
[Vrh]
Korisnički profil Pošalji privatnu poruku Pošalji e-mail Posjeti Web stranice
veda
...
...

PostPostano: 27. 06. 2006. - 09:12    Naslov: Citiraj i odgovori

Jako interesantno. Samo što nigdje u Zagrebu ne mogu nabaviti ilova?u. Zna li negdje gdje bih ju mogla na?i. Hvala
[Vrh]
Korisnički profil Pošalji privatnu poruku
moxa
...
...

PostPostano: 27. 06. 2006. - 09:15    Naslov: Citiraj i odgovori

Mislim da bi trebalo biti po ljekarnama, bar onim biljnim!
[Vrh]
veda
...
...

PostPostano: 27. 06. 2006. - 10:07    Naslov: Citiraj i odgovori

Bila sam u bio-bio, u subanu, biofarmu i još nekoj privatnoj i svi su mi rekli da kad su imali nije im baš išla pa više ne nabavljaju.
[Vrh]
moxa
...
...

PostPostano: 27. 06. 2006. - 10:35    Naslov: Citiraj i odgovori

Trgovine-ZAGREB

- Prodavaonice zdrave hrane i sl. Negdje bi moralo biti - bilo u bio&bio, lushu... Probaj!

Anapurna
Nehajska 42
Tel: 33 85 533, 33 85 534
Radno vrijeme: svake srijede od 11 do 18 h

bio&bio
- Juriši?eva 28 (Tel: 48 76 269)
- Ilica 72 (Tel: 48 48 085)
Radno vrijeme: od ponedeljka do petka od 8 do 20 h, subotom od 8 do 15 h

Encijan
- Meduli?eva 21
- Ozaljska 142 (Tel: 36 31 638)
- Sveti Duh 5
- V. Brajkovi?a 15 (Tel: 65 54 024)

Ekoterra
Radi?eva 11 (u dvorištu)
Tel: 4813076
Radno vrijeme: od ponedeljka do petka od 8 do 20 h, subotom od 8 do 15 h

Gea
- Domjani?eva 26
- Tržnica Kvatri?
Tel: 23 33 630

Rosa Trim
Hebrangova 5

Vita
Savska 102
Tel: 61 77 743

Vitala
Marti?eva 67

Zrno
Li?ka 27
Tel: 61 53 671
Radno vrijeme: pon-pet od 10 do 18 h, subotom od 10 do 14 h

Aromatica
Vlaška 7
Tel: 4811 584

Lush
Petrinjska 4
[Vrh]
veda
...
...

PostPostano: 28. 06. 2006. - 07:57    Naslov: Citiraj i odgovori

Hvala, sad ?u odmah sve iznazivati, možda me neko ugodno iznenadi i kaže da ima.
[Vrh]
brba
...
...

PostPostano: 28. 06. 2006. - 10:18    Naslov: Citiraj i odgovori

Veda, jesi našla gdje tu ilova?u??
I je li tko možda tražio ove druge biljke? Npr. zdravac?
...
...

PostPostano: 28. 06. 2006. - 10:35    Naslov: Citiraj i odgovori

Iznazivala sam sve no ilova?u nema niko. Izgleda da smo zemlja bez ilova?e.
Zdravac nisam ni pokušavala na?i, nazvat ?u suban, možda oni imaju pa javim
[Vrh]
moxa
...
...

PostPostano: 28. 06. 2006. - 10:50    Naslov: Citiraj i odgovori

http://www.suban.hr/inlay.php?sto=proizvodi&kateg=7&list_pos=36&arhiva=1
Ako smijem ovo ovdje postat - imaju zdravac! top
[Vrh]
veda
...
...

PostPostano: 28. 06. 2006. - 11:09    Naslov: Citiraj i odgovori

Da Suban ima zdravac. U Subanu i još jednoj ljekarni su mi rekli da kod nas ne?u nigdje na?i ilova?u jer je zabranjena. Ljudi su je pili a ima previše silicija.
[Vrh]
brba
...
...

PostPostano: 28. 06. 2006. - 13:00    Naslov: Citiraj i odgovori

Ok. Puno hvala.
...
...

PostPostano: 02. 07. 2006. - 16:07    Naslov: Citiraj i odgovori

Ja nabavila ilova?u stigla ?ak iz Bosne( lol lol ).Krenula sa oblozima ali se jako teško rastopi pa sam je namo?ila i stoji više od 24h i tad je dobra.Sad me zanima dali možda netko zna da li ti oblozi moraju biti topli ili mogu biti na sobnoj temperaturi?možda zvu?i glupo ali me malo strah stavljati obloge od hladne ilova?e da ne pokupim još kakvu upalu. grli
moxa
...
...

PostPostano: 03. 07. 2006. - 07:49    Naslov: Citiraj i odgovori

Mislim da se stavljaju topli oblozi i drže dok ne ohlade! Mislim!
[Vrh]
RMaria
...
...

PostPostano: 08. 07. 2006. - 13:20    Naslov: Citiraj i odgovori

dimk je napisao/la:
Ja nabavila ilova?u stigla ?ak iz Bosne( lol lol ).Krenula sa oblozima ali se jako teško rastopi pa sam je namo?ila i stoji više od 24h i tad je dobra.Sad me zanima dali možda netko zna da li ti oblozi moraju biti topli ili mogu biti na sobnoj temperaturi?možda zvu?i glupo ali me malo strah stavljati obloge od hladne ilova?e da ne pokupim još kakvu upalu. grli

i ja sam imala neku ilova?u (slovensku) koja je trebala odstajati preko no?i kako bi bila upotrebljiva (a ne kao pjesak s plaže). uredno sam stavljala te obloge. bili su recimo sobne temperature, ali to se ionako ohladilo, a potpom osušilo. nisam se nikada prehladila. koristi od toga kod mene = 0 bodova.

pila sam i zdravac (kupljen na trešnjeva?kom placu i dolcu) ali su mi se od toga poremetili ciklusi...

jedine prave koristi sam imala od marulje!
[Vrh]
jadro m@b
...
...

PostPostano: 09. 07. 2006. - 03:01    Naslov: Citiraj i odgovori

Cure!Ilova?a je vrsta gline samo je žuta,a najljekovitija je ZELENA GLINA.Zelene gline imate kupiti svugdje u biljnim ljekarnama.Ja sam kupila u "Bio&Bio" košta 16,50 kn 500g!!!Ta glina je pro?iš?ena,a postoji vrsta samo za obloge i druga koja je i za pi?e i za obloge.Ova koju sam ja kupila je i za pi?e,no ja ju nemam namjeru piti niti mi to treba. dedeki Ako želite saznati više o ljekovitim svojstvima zelene gline ukucajte u tražilicu samo "zelena glina" pa ?ete sve saznati top .I ja am uzaludno tražila ilova?u dok nisam na jednom webu saznala ovo!
[Vrh]
moxa
...
...

PostPostano: 21. 07. 2006. - 11:36    Naslov: Citiraj i odgovori

Evo mene opet sa par savjeta - sad je u igri aromaterapija (jednostavnije mi je od drzanja ilovace). Recept je slijedeci:
1. 10 kapi esencijalnog ulja muškatne kadulje
10 kapi esencijalnog ulja koroma?a
7 kapi e. ulja geranije
30 ulja baznog biljnog ulja (badem, neven, kantarion i sl)
Utrljati malo na abdomen jednom dnevno za lijecenje cista na jajnicima!
[Vrh]
moxa
...
...

PostPostano: 21. 07. 2006. - 12:04    Naslov: Citiraj i odgovori

moxa je napisao/la:
Recept je slijedeci:
10 kapi esencijalnog/eteri?nog ulja muškatne kadulje
10 kapi esencijalnog ulja komora?a
7 kapi e. ulja geranije
30 ml baznog biljnog ulja (badem, neven, kantarion i sl)
Utrljati malo na abdomen jednom dnevno za lijecenje cista na jajnicima!

Par ispravaka srami se
Potrebno je naci pravo prirodno ulje, a ne one za 10kn koje kupujemo za lampe da nam fino mirisi! Izdvojit ce se malo vise kuna, ali zabiljezeni su dobri rezultati! Samo, kao i sa svime, treba biti uporan, mazati do zeljenih rezultata, nema vremenskog ogranicenja niti nuspojava! Bazno ulje izaberite prema vlastitom tipu koze, ono sto vam odgovara (i nosu i) kozi da bi izbjegli eventualnu iritaciju (jedino sto vam kod navedene terapije moze smetati, ali lako se promijeni baza i Voila!)!
[Vrh]
kbegicsi
Gost

PostPostano: 21. 07. 2006. - 12:05    Naslov: Citiraj i odgovori

Mrak , a od kud ti ta receptura , jel to provjereno ?
[Vrh]
moxa
...
...

PostPostano: 21. 07. 2006. - 12:38    Naslov: Citiraj i odgovori

Na hrpi stranih foruma visim, trazim stalno neka rijesenja van uobicajenih medikamenata - koristim samo biljke, ulja, akupunkturu i nakon samo 2 mjeseca imam normalan ciklus (dosao prosli mjesec nakon 31 dan, sad nakon 28 dana, normalno krvarenje, a ne blato s komadima mesa; ovulaciju ne znam jel imam ili ne, do prije 3 mjeseca nista), tako da ocito pomalo funkcionira! Zbog GO pauziram s akupunkturom do 9mj., ali nastavljam s ovim - ilovacu nisam probala, mozda kasnije, necu mijesat!
Cuj, nastetit ne moze, bar cu mirisat po ovim vrucinama, a ako upali (nekim zenama samo ta terapija rijesila ciste) jos bolje!
Kontrola isto u 9mj. pa cemo vidjet sto doktori kazu (inace se dobro nasmiju kad spomenem nesto od ovoga)!
[Vrh]
kbegicsi
Gost

PostPostano: 21. 07. 2006. - 16:46    Naslov: Citiraj i odgovori

Da znaš da ?u ovo isprobati top
[Vrh]
moxa
...
...

PostPostano: 24. 07. 2006. - 07:41    Naslov: Citiraj i odgovori

I ja pocela ovaj vikend, navecer poslije tusa par kapi na tibicu, lagano umasiramo i to je to! Mjesavinu drzi u hladnjaku, izvadi malo prije nanosenja da se temperira, par kapi ti je dosta i osjetit ces kako se grije prilikom masaze, upija u kozu i bas imas neki ugodan feeling! Mirisi nekako nedefinirano, ne mogu opisat kao nesto prekrasno, ne bi se inace mirisala time, ali opet nekako ugodno djeluje....
[Vrh]
moxa
...
...

PostPostano: 24. 07. 2006. - 14:36    Naslov: Citiraj i odgovori

http://www.holistic-online.com/herb_home.htm

Ovo je jedna od "mojih" osnovnih stranica, a google pomaze za dodatne informacije! Napominjem, ne koristiti nista bez potvrde, provjeravajte preporuke svakog doktora, kontaktirajte nekoga mailom - nadjite kvalificiranu osobu koju mozete zagnjaviti pitanjima! Sve prirodno moze pomoci, ali ako se ne koristi prema striktnim uputama moze imati i nezeljene nuspojave! Nisam cula za neke komplikacije, ali samo zato sto ne znam ljude koji koriste slicne preparate na svoju ruku! Ja sama gnjavim ljude mailom i zapravo su svi spremni pomoci (ne placam nikoga, samo zatrazim savjet na par adresa na koje naidjem)!
Eto, zelim svima da nadju nesto za sebe, bilo da im pomogne kod rjesavanja nekih zdravstvenih tegoba, bilo samo da se bolje osjecaju - to je prvi korak! pusa
[Vrh]
Prethodni postovi:   
Započni novu temu   Odgovori na temu    Forum Udruge BETA -> Kad postane sumnjivo, odakle krenuti
Vremenska zona: GMT + 01:00.
Stranica 1 / 1.

Forum(o)Bir:  
Ne možeš otvarati nove teme.
Ne možeš odgovarati na postove.
Ne možeš uređivati svoje postove.
Ne možeš izbrisati svoje postove.
Ne možeš glasovati u anketama.